Vi er rigtig glade for dit besøg!

Men vi er knap så glade for at du blokerer annoncer.

Vores annoncer gør det muligt at tilbyde indholdet – helt gratis.
Hvis du tillader annoncer på superstats.dk, kan vi blive ved med at servere dig gratis statistikker.
Måske du vil overveje det en ekstra gang?

Kampprogram, 2019/2020

Runde 1
Fre 12/07 19.00FCM-EFB1-07.310Anders Poulsen TV3 Sport 1
Søn 14/07 12.00SDR-RFC2-14.734Mikkel Redder TV3 Sport 1
Søn 14/07 14.00ACH-FCN0-31.653Morten Krogh 3max
Søn 14/07 14.00LBK-AaB2-02.971Jørgen Daugbjerg Eurosport
Søn 14/07 16.00OB-FCK2-39.067Michael Tykgaard Canal 9
Søn 14/07 18.00BIF-SIF3-013.056Mads Kristoffersen TV3+
Man 15/07 19.00HOB-AGF1-14.236Peter Kjærsgaard TV3 Sport 1
Runde 2
Fre 19/07 19.00FCK-AGF2-115.957Anders Poulsen TV3+
Søn 21/07 12.00SIF-ACH0-33.535Sandi Putros TV3 Sport 1
Søn 21/07 14.00AaB-SDR1-14.355Jakob Kehlet Eurosport
Søn 21/07 14.00EFB-HOB1-14.452Jørgen Daugbjerg 3max
Søn 21/07 16.00RFC-BIF2-25.984Michael Tykgaard Canal 9
Søn 21/07 18.00FCM-FCN2-16.142Jens Maae TV3+
Man 22/07 19.00OB-LBK4-16.339Morten Krogh TV3 Sport 1
Runde 3
Fre 26/07 19.00LBK-SDR0-33.168Benjamin W.-Jantzen TV3 Sport 1
Lør 27/07 17.30ACH-FCK0-23.565Jakob Kehlet TV3 Sport 1
Søn 28/07 12.00HOB-RFC2-22.812Jakob A. Sundberg Eurosport
Søn 28/07 14.00FCN-EFB2-01.982Sandi Putros Eurosport
Søn 28/07 16.00AGF-FCM0-111.739Mads Kristoffersen Canal 9
Søn 28/07 18.00BIF-OB3-213.689Peter Kjærsgaard TV3+
Man 29/07 19.00AaB-SIF3-15.885Jens Maae TV3 Sport 1
Runde 4
Fre 02/08 19.00SIF-HOB2-33.468Mikkel Redder TV3 Sport 1
Lør 03/08 16.00SDR-FCK1-27.417Peter Kjærsgaard TV3 Sport 1
Søn 04/08 12.00RFC-FCN3-13.111Aydin Uslu 3max
Søn 04/08 14.00EFB-OB0-14.454Benjamin W.-Jantzen Eurosport
Søn 04/08 16.00BIF-ACH1-215.148Anders Poulsen Canal 9
Søn 04/08 18.00FCM-AaB1-07.965Morten Krogh TV3+
Man 05/08 19.00LBK-AGF2-15.475Jens Maae TV3 Sport 1
Runde 5
Fre 09/08 18.00FCK-LBK2-015.747Sandi Putros Canal 9
Fre 09/08 20.00OB-RFC1-06.978Jakob Kehlet 3max
Søn 11/08 12.00FCN-SIF2-22.038Jørgen Daugbjerg TV3 Sport 1
Søn 11/08 14.00AaB-EFB4-04.380Peter Kjærsgaard TV3 Sport 1
Søn 11/08 16.00ACH-FCM0-23.179Michael Tykgaard Eurosport
Søn 11/08 18.00HOB-BIF0-24.186Mads Kristoffersen TV3+
Man 12/08 19.00SDR-AGF0-05.160Morten Krogh TV3 Sport 1
Runde 6
Fre 16/08 18.00RFC-FCK0-15.118Mads Kristoffersen Canal 9
Fre 16/08 20.00FCN-OB2-02.107Mikkel Redder TV3 Sport 1
Søn 18/08 12.00SIF-SDR3-33.277Michael Tykgaard Eurosport
Søn 18/08 14.00EFB-LBK1-03.396Sandi Putros TV3 Sport 1
Søn 18/08 16.00FCM-HOB1-16.978Jakob Kehlet Eurosport
Søn 18/08 18.00BIF-AaB2-111.349Jens Maae TV3+
Man 19/08 19.00AGF-ACH2-07.162Jørgen Daugbjerg TV3 Sport 1
Runde 7
Fre 23/08 19.00HOB-OB0-02.274Morten Krogh TV3 Sport 1
Søn 25/08 12.00LBK-RFC2-03.226Anders Poulsen TV3 Sport 1
Søn 25/08 14.00EFB-SIF2-23.844Jakob A. Sundberg 3max
Søn 25/08 16.00SDR-FCM0-25.073Peter Kjærsgaard Eurosport
Søn 25/08 18.00BIF-AGF0-314.145Mads Kristoffersen TV3+
Søn 25/08 20.00FCK-FCN3-111.316Jørgen Daugbjerg Canal 9
Man 26/08 19.00ACH-AaB0-52.709Benjamin W.-Jantzen TV3 Sport 1
Runde 8
Fre 30/08 19.00OB-SDR0-07.337Sandi Putros TV3 Sport 1
Lør 31/08 16.00FCN-HOB2-12.529Michael Tykgaard TV3 Sport 1
Søn 01/09 12.00AGF-EFB1-010.420Jens Maae TV3 Sport 1
Søn 01/09 14.00RFC-SIF2-04.021Mikkel Redder Eurosport
Søn 01/09 14.00ACH-LBK2-11.234Aydin Uslu 3max
Søn 01/09 16.00AaB-FCK1-011.645Jakob Kehlet Canal 9
Søn 01/09 18.00FCM-BIF1-010.944Jørgen Daugbjerg TV3+
Runde 9
Fre 13/09 19.00SDR-ACH0-04.743Jens Maae TV3 Sport 1
Søn 15/09 12.00AGF-AaB3-010.235Anders Poulsen Eurosport
Søn 15/09 14.00EFB-RFC0-33.422Morten Krogh Eurosport
Søn 15/09 14.00LBK-FCM0-34.139Mads Kristoffersen 3max
Søn 15/09 16.00HOB-FCK2-15.428Peter Kjærsgaard Canal 9
Søn 15/09 18.00BIF-FCN4-214.648Jakob Kehlet TV3+
Man 16/09 19.00SIF-OB  Benjamin W.-Jantzen TV3 Sport 1
Runde 10
Fre 20/09 19.00OB-AGF  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 22/09 12.00HOB-SDR  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 22/09 14.00FCN-AaB  ikke valgt Eurosport
Søn 22/09 14.00SIF-LBK  ikke valgt 3max
Søn 22/09 16.00EFB-BIF  ikke valgt Canal 9
Søn 22/09 18.00FCK-FCM  ikke valgt TV3+
Man 23/09 19.00RFC-ACH  ikke valgt TV3 Sport 1
Runde 11
Fre 27/09 19.00LBK-HOB  ikke valgt TV3 Sport 1
Lør 28/09 17.00FCK-SIF  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 29/09 12.00AGF-FCN  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 29/09 14.00AaB-RFC  ikke valgt Eurosport
Søn 29/09 16.00FCM-OB  ikke valgt Canal 9
Søn 29/09 18.00SDR-BIF  ikke valgt TV3+
Man 30/09 19.00ACH-EFB  ikke valgt TV3 Sport 1
Runde 12
Fre 04/10 19.00FCN-LBK  ikke valgt TV3 Sport 1
Lør 05/10 16.00HOB-AaB  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 06/10 12.00EFB-SDR  ikke valgt Eurosport
Søn 06/10 14.00BIF-FCK  ikke valgt TV3+
Søn 06/10 14.00OB-ACH  ikke valgt Eurosport
Søn 06/10 16.00RFC-AGF  ikke valgt Canal 9
Søn 06/10 18.00SIF-FCM  ikke valgt TV3 Sport 1
Runde 13
Fre 18/10 19.00AaB-OB  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 20/10 12.00ACH-HOB  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 20/10 14.00SDR-FCN  ikke valgt 3max
Søn 20/10 14.00AGF-SIF  ikke valgt Eurosport
Søn 20/10 16.00FCK-EFB  ikke valgt Canal 9
Søn 20/10 18.00LBK-BIF  ikke valgt TV3+
Man 21/10 19.00FCM-RFC  ikke valgt TV3 Sport 1
Runde 14
Fre 25/10 19.00EFB-FCM  ikke valgt 3max
Søn 27/10 12.00HOB-SIF  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 27/10 14.00OB-FCN  ikke valgt Eurosport
Søn 27/10 14.00LBK-ACH  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 27/10 16.00BIF-RFC  ikke valgt Canal 9
Søn 27/10 18.00SDR-AaB  ikke valgt TV3 Sport 1
Man 28/10 19.00AGF-FCK  ikke valgt TV3+
Runde 15
Fre 01/11 19.00EFB-ACH  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 03/11 12.00RFC-LBK  ikke valgt Eurosport
Søn 03/11 14.00OB-HOB  ikke valgt Eurosport
Søn 03/11 14.00FCN-AGF  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 03/11 16.00AaB-FCM  ikke valgt Canal 9
Søn 03/11 18.00FCK-SDR  ikke valgt TV3 Sport 1
Man 04/11 19.00SIF-BIF  ikke valgt TV3+
Runde 16
Fre 08/11 19.00RFC-AaB  ikke valgt TV3 Sport 1
Lør 09/11 16.00ACH-SIF  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 10/11 12.00HOB-FCN  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 10/11 14.00AGF-SDR  ikke valgt 3max
Søn 10/11 14.00LBK-OB  ikke valgt Eurosport
Søn 10/11 16.00BIF-EFB  ikke valgt Canal 9
Søn 10/11 18.00FCM-FCK  ikke valgt TV3+
Runde 17
Fre 22/11 19.00FCN-RFC  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 24/11 12.00SDR-LBK  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 24/11 14.00AaB-ACH  ikke valgt 3max
Søn 24/11 14.00SIF-EFB  ikke valgt Eurosport
Søn 24/11 16.00FCK-HOB  ikke valgt Canal 9
Søn 24/11 18.00AGF-BIF  ikke valgt TV3+
Man 25/11 19.00OB-FCM  ikke valgt TV3 Sport 1
Runde 18
Fre 29/11 19.00LBK-FCN  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 01/12 00.00EFB-AGF  ikke valgt
Søn 01/12 11.45FCK-BIF  ikke valgt TV3+
Søn 01/12 12.00RFC-SDR  ikke valgt Eurosport
Søn 01/12 14.00ACH-OB  ikke valgt Eurosport
Søn 01/12 18.00AaB-HOB  ikke valgt TV3 Sport 1
Man 02/12 19.00FCM-SIF  ikke valgt TV3 Sport 1
Runde 19
Fre 06/12 19.00HOB-ACH  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 08/12 12.00SIF-RFC  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 08/12 14.00SDR-EFB  ikke valgt Eurosport
Søn 08/12 14.00AGF-LBK  ikke valgt 3max
Søn 08/12 16.00FCN-FCK  ikke valgt Canal 9
Søn 08/12 18.00BIF-FCM  ikke valgt TV3+
Man 09/12 19.00OB-AaB  ikke valgt TV3 Sport 1
Runde 20
Fre 13/12 19.00AaB-FCN  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 15/12 12.00ACH-SDR  ikke valgt TV3 Sport 1
Søn 15/12 14.00LBK-SIF  ikke valgt 3max
Søn 15/12 16.00BIF-HOB  ikke valgt Canal 9
Søn 15/12 18.00FCM-AGF  ikke valgt 3max
Søn 15/12 23.00RFC-EFB  ikke valgt Eurosport
Man 16/12 19.00FCK-OB  ikke valgt TV3+
Runde 21
Søn 16/02 00.00SDR-HOB  ikke valgt
Søn 16/02 00.00FCM-LBK  ikke valgt
Søn 16/02 00.00OB-BIF  ikke valgt
Søn 16/02 00.00FCN-ACH  ikke valgt
Søn 16/02 00.00AGF-RFC  ikke valgt
Søn 16/02 00.00EFB-FCK  ikke valgt
Søn 16/02 00.00SIF-AaB  ikke valgt
Runde 22
Søn 23/02 00.00AaB-BIF  ikke valgt
Søn 23/02 00.00RFC-OB  ikke valgt
Søn 23/02 00.00ACH-AGF  ikke valgt
Søn 23/02 00.00FCN-SDR  ikke valgt
Søn 23/02 00.00HOB-FCM  ikke valgt
Søn 23/02 00.00LBK-EFB  ikke valgt
Søn 23/02 00.00SIF-FCK  ikke valgt
Runde 23
Søn 01/03 00.00FCK-AaB  ikke valgt
Søn 01/03 00.00FCM-SDR  ikke valgt
Søn 01/03 00.00BIF-LBK  ikke valgt
Søn 01/03 00.00OB-SIF  ikke valgt
Søn 01/03 00.00ACH-RFC  ikke valgt
Søn 01/03 00.00AGF-HOB  ikke valgt
Søn 01/03 00.00EFB-FCN  ikke valgt
Runde 24
Søn 08/03 00.00FCK-ACH  ikke valgt
Søn 08/03 00.00SDR-OB  ikke valgt
Søn 08/03 00.00AaB-LBK  ikke valgt
Søn 08/03 00.00RFC-FCM  ikke valgt
Søn 08/03 00.00FCN-BIF  ikke valgt
Søn 08/03 00.00HOB-EFB  ikke valgt
Søn 08/03 00.00SIF-AGF  ikke valgt
Runde 25
Søn 15/03 00.00FCM-ACH  ikke valgt
Søn 15/03 00.00BIF-SDR  ikke valgt
Søn 15/03 00.00RFC-HOB  ikke valgt
Søn 15/03 00.00AGF-OB  ikke valgt
Søn 15/03 00.00EFB-AaB  ikke valgt
Søn 15/03 00.00LBK-FCK  ikke valgt
Søn 15/03 00.00SIF-FCN  ikke valgt
Runde 26
Søn 22/03 00.00FCK-RFC  ikke valgt
Søn 22/03 00.00SDR-SIF  ikke valgt
Søn 22/03 00.00AaB-AGF  ikke valgt
Søn 22/03 00.00OB-EFB  ikke valgt
Søn 22/03 00.00ACH-BIF  ikke valgt
Søn 22/03 00.00FCN-FCM  ikke valgt
Søn 22/03 00.00HOB-LBK  ikke valgt
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCM981014-225
2.FCK (M)970216-821
3.BIF951317-1316
4.AGF942312-614
5.AaB941415-1013
6.FCN941416-1513
7.RFC932413-1111
8.OB832310-911
9.SDR925210-911
10.HOB925211-1211
11.ACH93157-1610
12.LBK (O)93068-169
13.EFB91264-155
14.SIF (O)803510-213