Igangværende måltørkerREKORD: 8.086 MIN.

Nr.SpillerKlubKampeSeneste kampSeneste målMinutter
1Jacob Steen ChristensenSJF11918.10.2631.08.198.086
2Robin Dahl ÖströmSIF10318.10.2607.08.227.607
3Sebastian HausnerACH8102.08.26Aldrig scoret6.396
4Eric KahlAGF7118.10.2628.04.245.508
5Andreas OggesenSJF6718.10.2619.05.234.860
6Oliver VilladsenBIF5818.10.2618.02.244.008
7Mads LarsenSIF5618.10.2624.02.253.949
8Frederik BrandhofACH8426.07.2618.10.213.590
9Jeppe GrønningVFF4019.10.2618.07.253.523
10Zan ZaletelVFF4219.10.2615.09.233.141
11Maxime SoulasSJF3318.10.2621.09.252.966
12Lauge SandgravLBK3818.10.2616.08.242.772
13Noah MarkmannFCN4218.10.26Aldrig scoret2.744
14Tobias SalquistFCN3318.10.2603.08.252.716
15Victor PálssonACH2916.10.2604.11.162.671
16Mads FreundlichSIF3618.10.2610.11.242.228
17Jacob AndersenAGF5318.10.26Aldrig scoret2.023
18Mats KöhlertBIF2820.09.26Aldrig scoret2.009
19Gabriel PereiraFCK2431.08.2623.08.252.005
20Sabil HansenRFC3516.10.2620.07.251.917

Længste måltørker · Aktive spillereREKORD: 11.870 MIN.

Nr.SpillerKlubTilMinutter
1Mark BrinkFCN07.09.2611.870
2Victor NelssonFCN03.05.218.499
3Jacob Steen ChristensenSJF18.10.268.086
4Nicolai PoulsenAGF25.02.227.672
5Robin Dahl ÖströmSIF18.10.267.607
6Sebastian HausnerACH02.08.266.396
7Rasmus VinderslevSJF20.10.256.387
8Peter AnkersenFCN29.11.166.200
9Frederik TingagerAGF14.09.205.761
10Jeppe GrønningVFF29.08.215.624
11Tobias MølgaardAGF25.05.255.555
12Eric KahlAGF18.10.265.508
13Andreas MaxsøFCM15.04.165.094
14Oliver VilladsenBIF18.02.245.037
15Andreas OggesenSJF18.10.264.860
16Daniel AnyembeVFF08.07.204.507
17Daniel HøeghRFC06.10.134.122
18Frederik LauenborgRFC27.11.204.042
19Frederik AlvesBIF03.12.234.039
20Andreas PoulsenSIF22.03.264.013
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8