Denis Vavro, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar3010.04.1996Slovakiet189 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2024/2025529500321104
2023/2024282.0922025363016
2022/2023292.4371127235024
2021/2022141.2591114014022
2018/2019352.9910133204019
2017/2018262.2251126022012
  13711.2995412891319097

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber1
 
Vundet83 (61%)
Uafgjort19 (14%)
Tabt35 (26%)
 
Debut10.09.17FCK-FCM
Seneste kamp25.08.24FCN-FCK
 
Største sejr05.03.237-0
Største nederlag12.05.194-0
Straffespark 1 (0/1)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Midtjylland161.3955290
FC Nordsjælland161.2966460
Brøndby IF141.2608330
Randers FC121.0137230
Silkeborg IF108428021
AGF118287310
OB108178020
Viborg FF86525122
AaB86505210
Lyngby BK74356010
AC Horsens53712122
Esbjerg fB43603010
Vejle B43604000
Sønderjyske43603010
Hobro IK32703000
FC Helsingør21802000
Vendsyssel FF21800110
Hvidovre IF1301000
 13711.2998319355

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2025/2026sommerFC KøbenhavnVfL Wolfsburg 
2025/2026sommerVfL WolfsburgFC Københavnretur, leje
2024/2025sommerFC KøbenhavnVfL Wolfsburgleje
2022/2023sommerSS LazioFC København 
2022/2023sommerFC KøbenhavnSS Lazioretur, leje
2021/2022vinterSS LazioFC Københavnleje
2019/2020sommerFC KøbenhavnSS Lazio 
2017/2018sommerMŠK ŽilinaFC København 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5