Morten Karlsen, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4725.03.1979Danmark176 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2010/2011302.5380028239048
2009/2010262.1860125144037
2008/2009241.79000204811058
2007/2008191.4310116355026
2006/2007171.3910317024152
2005/2006281.7680019948046
2004/2005292.1390223637042
1998/1999292.33000281126032
  20215.573071762641541341

Karriere

 
Sæsoner8
Klubber4
 
Vundet58 (29%)
Uafgjort54 (27%)
Tabt90 (45%)
 
Debut02.08.98HER-B93
Seneste kamp29.05.11RFC-EFB
 
Største sejr10.04.096-1
Største nederlag07.11.047-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Brøndby IF191.56423140
AaB191.5074690
OB151.24423100
FC Midtjylland151.1964560
FC København141.1253470
Silkeborg IF151.1134470
AGF151.0948340
Randers FC129424530
Esbjerg fB139075440
Sønderjyske107892530
Viborg FF127706060
Lyngby BK86632240
Vejle B86413140
AC Horsens95564410
Herfølge BK64771230
FC Nordsjælland54502210
Aarhus Fremad32700030
HB Køge31752100
AB1900010
 20215.5735854900

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2012/2013sommerEsbjerg fBLyngby BK 
2010/2011vinterRanders FCEsbjerg fB 
2009/2010vinterFC NordsjællandRanders FC 
2004/2005sommerPEC ZwolleFC Nordsjælland 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5