Janni Serra, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Angriber2813.03.1998Tyskland30.06.2027193 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2026/2027841440444000
2025/202620530305155000
2023/202419473213163000
  471.4179112351200

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet19 (40%)
Uafgjort18 (38%)
Tabt10 (21%)
 
Debut23.07.23AGF-VB
Seneste kamp12.10.26AGF-SJF
 
Største sejr18.08.251-5
Største nederlag22.04.247-2
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Randers FC42122112
FC Midtjylland61990330
FC Nordsjælland71770340
Viborg FF51773022
Brøndby IF31531200
Sønderjyske31072101
Silkeborg IF3881202
AC Horsens1660100
Vejle B4633100
FC København4613101
OB4572201
Lyngby BK1281000
FC Fredericia1150100
Hvidovre IF1141000
 471.4171918109

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2025/2026sommerFC NürnbergAGFretur, leje
2024/2025sommerAGFFC Nürnbergleje
2023/2024sommerArminia BielefeldAGF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5