Sven Köhler, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane2908.11.1996Tyskland185 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2023/2024221.84003211410049
  221.84003211410049

Karriere

 
Sæsoner1
Klubber1
 
Vundet5 (23%)
Uafgjort8 (36%)
Tabt9 (41%)
 
Debut23.07.23OB-RFC
Seneste kamp28.04.24OB-HIF
 
Største sejr27.08.231-5
Største nederlag25.02.240-3
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Vejle B32701020
Randers FC32581200
Lyngby BK32290210
FC Nordsjælland21801100
AGF21800200
FC København21800020
Hvidovre IF21641010
Brøndby IF21091010
Silkeborg IF1900100
FC Midtjylland1900010
Viborg FF1900010
 221.8405890

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2023/2024sommerVfL OsnabrückOB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5