Oliver Ross, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Midtbane1910.10.2004Danmark30.06.2025186 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2022/2023AaB22558113193000
2021/2022AaB10286001912010
  328441142842010

 
 
Sæsoner2
Klubber1
 
Vundet7 (22%)
Uafgjort8 (25%)
Tabt17 (53%)
 
 
Debut2022-03-20AaB-BIF
Seneste kamp2023-06-03AaB-SIF
 
Største sejr2023-04-020-4
Største nederlag2022-05-223-0
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
OB41270220
FC Midtjylland51251130
FC København31190030
AC Horsens41122201
Brøndby IF3732010
Lyngby BK3721110
Randers FC3681110
Silkeborg IF3630030
Viborg FF2380020
AGF1260010
FC Nordsjælland1210100
 3284478171

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
 
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.AGF00000-00
2.BIF00000-00
3.FCK00000-00
4.FCM (M)00000-00
5.FCN00000-00
6.LBK00000-00
7.RFC00000-00
8.SIF (P)00000-00
9.SDR (O)00000-00
10.VB00000-00
11.VFF00000-00
12.AaB (O)00000-00