Oliver Ross, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Midtbane1910.10.2004Danmark30.06.2027186 cm
Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2024/2025AaB19000100000
2022/2023AaB22558113193000
2021/2022AaB10286001912010
  339341152842010

 
 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet7 (21%)
Uafgjort8 (24%)
Tabt18 (55%)
 
 
Debut2022-03-20AaB-BIF
Seneste kamp2024-07-19FCN-AaB
 
Største sejr2023-04-020-4
Største nederlag2022-05-223-0
Straffespark 0 (0/0)
Modstandere K Min V U T Mål
OB41270220
FC Midtjylland51251130
FC København31190030
AC Horsens41122201
FC Nordsjælland21110110
Brøndby IF3732010
Lyngby BK3721110
Randers FC3681110
Silkeborg IF3630030
Viborg FF2380020
AGF1260010
 3393478181

Transfers til og fra superligaen

Fra Til
 
 

Stilling

  K V U T Mål P
mere
1.FCN11003-03
2.FCK11002-03
3.RFC11003-23
4.SIF (P)11001-03
5.BIF10103-31
6.VFF10103-31
7.FCM (M)10101-11
8.AGF10101-11
9.VB10012-30
10.SDR (O)10010-10
11.LBK10010-20
12.AaB (O)10010-30