Emil Riis, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber2824.06.1998Danmark190 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2020/2021326920301000
2019/2020332.30096294226034
2018/2019291.27040131693151
  653.8391564520329185

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet23 (35%)
Uafgjort18 (28%)
Tabt24 (37%)
 
Debut16.07.18RFC-BIF
Seneste kamp26.09.20FCM-RFC
 
Største sejr16.06.204-0
Største nederlag07.10.184-0
Straffespark 1 (0/1)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Hobro IK75345114
AC Horsens73964213
Esbjerg fB63903124
AaB63773210
OB53561131
AGF63452401
FC Midtjylland52960050
FC Nordsjælland42521120
Sønderjyske42481210
FC København41900041
Brøndby IF31220121
Lyngby BK21161010
Silkeborg IF2941010
Vendsyssel FF3851200
Vejle B1380100
 653.83923182415

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2020/2021sommerRanders FCPreston 
2018/2019sommerDerby CountyRanders FC 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5