Lasse Vigen Christensen, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane3215.08.1994Danmark180 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2022/20231462200684000
2020/2021271.15242101796032
2019/2020271.51214171013104
2018/2019241.73112204106026
2017/2018321.41263141872010
  1246.429121167574315072

Karriere

 
Sæsoner5
Klubber2
 
Vundet65 (52%)
Uafgjort28 (23%)
Tabt31 (25%)
 
Debut23.07.17FCN-BIF
Seneste kamp03.06.23AaB-SIF
 
Største sejr25.02.186-1
Største nederlag01.05.233-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Nordsjælland1589812214
FC Midtjylland147464460
FC København146595361
OB105295231
Randers FC95205310
AC Horsens104605231
AGF104503430
AaB114193531
Sønderjyske53354010
Lyngby BK63225103
Hobro IK42823100
Vejle B42043100
Vendsyssel FF21801010
Silkeborg IF41604000
Esbjerg fB31291020
FC Helsingør21062001
Brøndby IF1300010
 1246.42965283112

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2023/2024sommerSilkeborg IF kontraktudløb
2022/2023vinterZulte WaregemSilkeborg IF 
2021/2022sommerBrøndby IFZulte Waregem 
2017/2018sommerFulhamBrøndby IF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5