Mikkel Beck, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber5312.05.1973Danmark185 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2001/2002129184410212010
1999/200010853801003106
1992/19931391320850000
  352.68414428743016

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber2
 
Vundet11 (31%)
Uafgjort9 (26%)
Tabt15 (43%)
 
Debut12.09.92B1909-BKF
Seneste kamp05.05.02AaB-VFF
 
Største sejr24.03.020-7
Største nederlag11.10.926-0
Straffespark 2 (2/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
OB32701022
Silkeborg IF32701020
AGF32250301
Brøndby IF32250120
AB32031020
Viborg FF32002011
FC København21800111
FC Midtjylland21801010
BK Frem21800110
Vejle B21611103
Næstved BK21350200
Esbjerg fB21322004
Lyngby BK21261010
AaB21120021
Herfølge BK1851001
 352.6841191514

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2002/2003sommerAaBLilleretur, leje
2001/2002vinterLilleAaBleje
2000/2001sommerAaBLilleretur, leje
1999/2000vinterLilleAaBleje
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5