Rolf Toft, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber3404.08.1992Danmark181 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2013/2014623500332000
2012/2013911210090000
2011/2012710401070000
  2245111319200

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet11 (50%)
Uafgjort4 (18%)
Tabt7 (32%)
 
Debut23.10.11AaB-OB
Seneste kamp23.03.14SJF-AaB
 
Største sejr31.08.120-4
Største nederlag23.05.125-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Esbjerg fB2971100
OB3692100
FC Vestsjælland1680010
Sønderjyske3421020
AGF3391110
HB Køge1281000
FC Nordsjælland2250110
Randers FC1251000
Silkeborg IF2211010
FC Midtjylland1190010
Brøndby IF1101000
AC Horsens171001
FC København111000
 2245111471

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2014/2015sommerAaBStjarnan 
2013/2014vinterVejle BKAaBretur, leje
2013/2014sommerAaBVejle BKleje
2011/2012sommer AaBegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8