Martin Johansen, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane5422.07.1972Danmark169 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2002/2003514000140000
2000/2001302.4495827358037
1999/2000272.16210270145026
1998/1999252.0483024179191
1996/1997241.416201598207
1995/1996241.38920177116026
1994/1995251.5224019611209
1993/1994221.5641101846210
1992/1993211.6311201926410
1991/1992251.8068021410300
  22816.1274881884078413196

Karriere

 
Sæsoner10
Klubber4
 
Vundet94 (41%)
Uafgjort54 (24%)
Tabt80 (35%)
 
Debut28.07.91B1903-SIF
Seneste kamp06.10.02FCM-FCN
 
Største sejr24.05.926-0
Største nederlag17.04.945-0
Straffespark 3 (2/1)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AGF261.77986123
Silkeborg IF241.6427893
AaB231.55810672
Brøndby IF241.43811495
OB211.3557775
Lyngby BK151.1453754
Næstved BK131.0278417
Viborg FF139526165
Herfølge BK129245342
AB107033251
Vejle B106546132
FC København86252240
BK Frem54134014
Ikast fS53432122
Sønderjyske32702101
Esbjerg fB32602011
Aarhus Fremad32292100
B.9321802000
FC Midtjylland21800020
Hvidovre IF21592001
B190921562000
Fremad Amager21350020
 22816.12794548048

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2003/2004sommerFC Nordsjælland stoppet
2001/2002sommerLyngby BKFarum BK 
1998/1999sommerCoventry CityLyngby BK 
1997/1998sommerFC KøbenhavnCoventry City 
1991/1992sommerKBB1903 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5