Nicki Bille Nielsen, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber3807.02.1988Danmark184 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2015/2016171.5155117025023
2010/2011532121412106
2009/2010322.2468325783014
2008/20091029101282106
  644.37315648161410049

Karriere

 
Sæsoner4
Klubber2
 
Vundet19 (30%)
Uafgjort15 (23%)
Tabt30 (47%)
 
Debut18.10.08AaB-FCN
Seneste kamp06.12.15EFB-SJF
 
Største sejr18.04.101-4
Største nederlag08.11.155-1
Straffespark 2 (2/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Sønderjyske75143040
FC Midtjylland74842142
AaB84281431
OB64181052
Randers FC53821310
Brøndby IF63641141
AGF43261121
Silkeborg IF43143013
FC København42632021
Hobro IK21800202
Viborg FF21800020
FC Nordsjælland21732001
Esbjerg fB21471010
HB Køge31281201
AC Horsens1610010
Vejle B1110100
 644.37319153015

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2015/2016vinterEsbjerg fBLech Poznan 
2015/2016sommerÉvianEsbjerg fB 
2010/2011sommerFC NordsjællandVillareal CF 
2008/2009sommerRegginaFC Nordsjælland 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5