Eric Djemba-Djemba, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4504.05.1981Cameroun175 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2011/2012272.040112431210050
2010/2011262.0910124244165
2009/2010191.5570118145026
2008/2009302.4612030094137
  1028.1493396629232178

Karriere

 
Sæsoner4
Klubber1
 
Vundet50 (49%)
Uafgjort23 (23%)
Tabt29 (28%)
 
Debut23.07.08VB-OB
Seneste kamp23.05.12HBK-OB
 
Største sejr04.12.106-0
Største nederlag17.10.105-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Brøndby IF119562540
AaB108776131
FC Midtjylland108534240
FC Nordsjælland107107120
Sønderjyske96554321
FC København86521250
Randers FC76215200
AC Horsens85783141
Silkeborg IF75052320
AGF74593220
HB Køge54423110
Esbjerg fB53915000
Lyngby BK32703000
Vejle B21802000
 1028.1495023293

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2012/2013sommerOBHapoel Tel Aviv 
2008/2009sommerQatar SCOB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5