Simon Bræmer, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber4219.03.1984Danmark176 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2008/2009420500313000
2007/2008820430171000
2006/200747500040000
2005/2006291.7738019109209
2004/2005271.285124151213103
2003/2004717002161106
  793.7122363940274018

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber2
 
Vundet37 (47%)
Uafgjort19 (24%)
Tabt23 (29%)
 
Debut24.08.03EFB-AaB
Seneste kamp18.10.08AaB-FCN
 
Største sejr24.04.050-4
Største nederlag22.10.060-4
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Brøndby IF84082242
FC Nordsjælland73915110
Esbjerg fB73543130
AGF73505204
Silkeborg IF53193112
FC Midtjylland63182223
FC København83171250
OB83094133
Viborg FF72743133
AC Horsens52312301
Sønderjyske31931201
Vejle B2741100
Randers FC3672011
Herfølge BK1641002
Lyngby BK1271001
BK Frem1161000
 793.71237192323

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2008/2009vinterAaBAB 
2007/2008vinterMoss FKAaBretur, leje
2007/2008sommerAaBMoss FKleje
2004/2005vinterSilkeborg IFAaBretur, leje
2004/2005sommerAaBSilkeborg IFleje
2003/2004sommerHjørring IFAaB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5