Peder Knudsen, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane5616.07.1970Danmark183 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2000/200112600010000
1999/2000161.1992014264024
1998/1999211.5631018354019
1997/1998251.9700023226149
1996/1997272.2742027063018
1995/1996281.9321022645030
1994/1995302.1910022824137
1993/19941573610691300
1992/1993944420451200
1991/1992519010141000
19911162010743100
  18813.1451101444431322177

Karriere

 
Sæsoner11
Klubber1
 
Vundet72 (38%)
Uafgjort64 (34%)
Tabt52 (28%)
 
Debut17.03.91B1903-SIF
Seneste kamp31.07.00SIF-FCM
 
Største sejr11.10.926-0
Største nederlag20.10.966-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Lyngby BK201.4779654
Brøndby IF201.4424791
FC København181.3003961
AaB181.2776843
AGF201.25110731
OB171.1748450
Vejle B118283440
Herfølge BK107836220
Ikast fS106674420
AB86504220
Viborg FF96032340
Næstved BK95932341
Aarhus Fremad42833100
Hvidovre IF32332100
Fremad Amager21562000
Esbjerg fB21352000
B190331310120
B.931720100
BK Frem1550100
FC Midtjylland1261000
B1909191000
 18813.14572645211

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2001/2002sommerSilkeborg IF stoppet
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5