Indrek Zelinski, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber5113.11.1974Estland184 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2003/2004935904362000
2002/2003430000403106
2001/2002312.02513422992140
  442.6841382915143146

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber2
 
Vundet22 (50%)
Uafgjort5 (11%)
Tabt17 (39%)
 
Debut23.07.01AaB-FCM
Seneste kamp16.05.04AGF-BKF
 
Største sejr24.03.020-7
Største nederlag22.10.011-4
Straffespark 1 (1/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AGF43001122
Brøndby IF42711120
Esbjerg fB32703002
Viborg FF42424000
FC København42360130
Silkeborg IF32251020
FC Midtjylland52173021
OB42172111
AB52042030
Lyngby BK32003006
Vejle B21631101
Herfølge BK1741000
FC Nordsjælland1360010
AaB1290010
 442.6842251713

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2005/2006sommerAaBFCI Levadia 
2005/2006sommerBK FremAaBretur, leje
2003/2004vinterAaBBK Fremleje
2003/2004sommerLandskrona BoISAaBretur, leje
2002/2003vinterAaBLandskrona BoISleje
2001/2002sommerFlora TallinnAaB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5