Christian Bolaños, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4217.05.1984Costa Rica179 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2013/2014221.34530175122012
2012/2013231.7702422112000
2011/2012322.7153731184014
2010/2011241.9496522283013
2008/200922800020000
2007/2008221.252371486209
  1259.0591723106194611048

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber2
 
Vundet65 (52%)
Uafgjort41 (33%)
Tabt19 (15%)
 
Debut22.07.07AGF-OB
Seneste kamp18.05.14FCK-OB
 
Største sejr15.04.120-5
Største nederlag25.05.113-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AGF129206601
FC Midtjylland128835162
AaB118146324
Brøndby IF148056530
AC Horsens107935321
OB97785310
Sønderjyske106875502
FC Nordsjælland96815132
Esbjerg fB105882711
Lyngby BK75855202
Silkeborg IF75775202
Randers FC64273210
Viborg FF31853000
HB Køge21792000
FC Vestsjælland21311100
Vejle B1261000
 1259.05965411917

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2014/2015sommerFC KøbenhavnCartaginés 
2010/2011sommerStart KristiansandFC København 
2008/2009vinterOBStart Kristiansand 
2007/2008sommerSaprissaOB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5