Marc Møller, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar4007.06.1986Danmark185 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2011/2012319300210000
2010/2011282.095002352000
2007/20089675007213018
2005/2006725700342000
  473.22000351253018

Karriere

 
Sæsoner4
Klubber2
 
Vundet14 (30%)
Uafgjort10 (21%)
Tabt23 (49%)
 
Debut07.08.05FCM-ACH
Seneste kamp21.08.11FCM-FCN
 
Største sejr20.09.102-0
Største nederlag23.10.055-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Nordsjælland73824120
OB43350130
AC Horsens53153020
FC København42940040
Randers FC42740220
Esbjerg fB32701110
Sønderjyske32702010
Brøndby IF42560220
FC Midtjylland31852100
AaB41780040
Silkeborg IF21760200
Viborg FF21051010
HB Køge1901000
AGF1900010
 473.2201410230

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2012/2013sommerFC Midtjylland stoppet
2011/2012sommerLyngby BKFC Midtjylland 
2007/2008sommerHolstebro BKLyngby BK 
2006/2007sommerFC MidtjyllandHolstebro BK 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5