Rawez Lawan, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber3904.10.1987Sverige178 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2012/2013522800323000
2011/2012271.2802311162103
2010/2011231.1514012114103
2009/2010302.085722469208
2008/2009312.2693526515206
2007/2008312.36987292212012
2006/2007211.121301389207
  16810.5032717118506310039

Karriere

 
Sæsoner7
Klubber2
 
Vundet55 (33%)
Uafgjort48 (29%)
Tabt65 (39%)
 
Debut30.07.06ACH-VFF
Seneste kamp02.09.12FCN-BIF
 
Største sejr16.07.120-4
Største nederlag19.11.064-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
OB151.10014101
FC Midtjylland181.0534683
Brøndby IF161.0515473
Randers FC128804623
AaB168752860
FC København1585040111
Esbjerg fB127675433
Sønderjyske107305050
AGF85982240
Lyngby BK85454131
Silkeborg IF105268024
FC Nordsjælland63912221
HB Køge63864204
Viborg FF63292222
Vejle B52670500
AC Horsens51553201
 16810.50355486527

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2012/2013vinterFC NordsjællandIFK Norrköping 
2009/2010sommerAC HorsensFC Nordsjælland 
2006/2007sommerMalmö FFAC Horsens 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5