Marcus Lantz, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane5023.10.1975Sverige178 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2007/2008326000301000
2006/2007252.2171125027039
2005/2006292.4451428149047
  574.92225561716086

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet30 (53%)
Uafgjort11 (19%)
Tabt16 (28%)
 
Debut20.07.05BIF-FCM
Seneste kamp29.07.07FCM-BIF
 
Største sejr23.10.055-0
Største nederlag29.07.075-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Esbjerg fB65303210
Silkeborg IF65083120
FC Nordsjælland64954201
Viborg FF54502120
FC Midtjylland54252120
AC Horsens54203200
AaB54052030
OB43603011
FC København43601210
Vejle B32702010
AGF32702010
Sønderjyske32492010
Randers FC21801010
 574.9223011162

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2007/2008sommerBrøndby IFHelsingborgs IF 
2005/2006sommerHansa RostockBrøndby IF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8