Tidiane Sane, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4110.07.1985Senegal179 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2015/201612817019322142
2012/2013201.7751220012012
2010/201114823111138104
2009/2010188811111781134
2008/2009322.5665129345023
2007/2008282.5026428043016
2006/20079285311801136
  1339.64917111092427153167

Karriere

 
Sæsoner7
Klubber2
 
Vundet36 (27%)
Uafgjort42 (32%)
Tabt55 (41%)
 
Debut19.11.06RFC-BIF
Seneste kamp14.03.16FCM-HOB
 
Største sejr01.08.075-0
Største nederlag05.03.160-6
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Midtjylland161.0903584
FC Nordsjælland139842651
FC København139642292
AaB119303170
AGF118554432
Esbjerg fB118414521
OB107133341
Brøndby IF126643272
AC Horsens76301421
Silkeborg IF74483310
Sønderjyske74462140
Lyngby BK53852301
Viborg FF43052021
Vejle B31951200
HB Køge21091101
Randers FC1900010
 1339.64936425517

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2016/2017sommerHobro IK kontraktudløb
2015/2016sommerElazigsporHobro IK 
2012/2013vinterRanders FCElazigspor 
2006/2007sommerASC Jeanne d'ArcRanders FC 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5