Michael Gravgaard, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar4803.04.1978Danmark186 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2007/2008232.010222302207
2006/2007302.6433330025028
2005/2006262.311242601000
2004/2005332.931923301106
2003/2004312.7323331023016
2002/2003302.4796428234022
  17315.106251817121115079

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber2
 
Vundet87 (50%)
Uafgjort42 (24%)
Tabt44 (25%)
 
Debut28.07.02FCK-VFF
Seneste kamp24.05.08FCK-LBK
 
Største sejr15.09.026-0
Største nederlag18.08.024-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
OB161.4405741
AaB161.4058174
FC Nordsjælland161.4024483
Brøndby IF161.3715381
Esbjerg fB151.3506456
FC Midtjylland141.2606713
AGF141.26010401
Silkeborg IF118506412
AC Horsens87037010
FC København86992331
Viborg FF86478001
Randers FC76305111
Herfølge BK65403210
AB54503111
BK Frem32701110
Køge BK32551020
Sønderjyske32413000
Lyngby BK21802000
Vejle B21532000
 17315.10687424425

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2008/2009sommerFC KøbenhavnNantes 
2005/2006sommerViborg FFFC København 
2002/2003sommerRanders FrejaViborg FF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8