Martin Bernburg, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber4023.12.1985Danmark182 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2013/201467300060000
2012/201332900030000
2011/2012151.0442111464022
2010/2011632500424106
2009/2010221.410421577106
2008/2009282.31111825323015
2007/2008322.6221483028208
2006/2007866753802000
  1208.481362293272911057

Karriere

 
Sæsoner8
Klubber3
 
Vundet43 (36%)
Uafgjort34 (28%)
Tabt43 (36%)
 
Debut13.08.06FCK-OB
Seneste kamp04.11.13FCV-BIF
 
Største sejr10.04.096-1
Største nederlag24.05.080-3
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC København129533363
AGF97894325
AaB117493533
Esbjerg fB96704324
Randers FC106185238
FC Midtjylland106142261
OB105982351
Brøndby IF65271142
Sønderjyske75042320
AC Horsens74772142
Viborg FF64395103
Silkeborg IF63792041
Lyngby BK43601210
FC Nordsjælland43092111
Vejle B32702101
HB Køge42092201
FC Vestsjælland2161100
 1208.48143344336

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2013/2014vinterBrøndby IF stoppet
2009/2010sommerFC NordsjællandBrøndby IF 
2006/2007vinterFC KøbenhavnFC Nordsjælland 
2005/2006sommer FC Københavnegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5