Kim Christensen, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Målmand4716.07.1979Danmark185 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2013/201419000100000
2012/2013121.070001110000
2010/201119000100000
2007/2008181.620001800000
2006/2007332.970003300104
2005/2006332.970003300000
2004/2005332.970003300103
  13111.7800013010207

Karriere

 
Sæsoner7
Klubber2
 
Vundet48 (37%)
Uafgjort34 (26%)
Tabt49 (37%)
 
Debut25.07.04FCN-AGF
Seneste kamp27.04.14FCN-FCK
 
Største sejr18.09.055-0
Største nederlag07.11.047-1
Straffespark 14 (5/9)

Modstandere

Hold K Min V U T Mål ind CS
Esbjerg fB121.080516221
AaB121.080336152
OB11990236253
FC Midtjylland11990362190
FC København11990146171
Brøndby IF11990047201
Silkeborg IF10900235161
Viborg FF10900703153
AGF9810621112
AC Horsens981043256
Randers FC981062193
Sønderjyske545032061
FC Nordsjælland435030140
Vejle B327020132
Herfølge BK327011112
Lyngby BK19000110
 13111.78048344918928

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2010/2011sommerIFK GöteborgFC København 
2007/2008vinterFC NordsjællandIFK Göteborg 
2004/2005sommerNFAFC Nordsjælland 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5