Allan Gaarde, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane5125.01.1975Danmark195 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2008/200911723118300160
2004/2005282.2317825357042
2003/2004161.1713113342012
2002/2003292.0465323676030
2001/2002436020400000
2000/2001161.4075716013016
1999/2000312.4113026586030
1998/1999311.35580112053016
1997/1998312.08260247123133
  19713.78640201504742302239

Karriere

 
Sæsoner9
Klubber2
 
Vundet81 (41%)
Uafgjort53 (27%)
Tabt63 (32%)
 
Debut27.07.97OB-AaB
Seneste kamp31.05.09VB-AGF
 
Største sejr20.04.007-1
Største nederlag21.05.007-2
Straffespark 4 (2/2)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC København191.2765685
OB151.2197352
Silkeborg IF161.1744753
Herfølge BK141.1316442
AB151.1185553
Brøndby IF181.0626572
AGF161.0058262
Viborg FF159537352
Lyngby BK106851452
FC Midtjylland106834064
Esbjerg fB96514142
FC Nordsjælland85584220
Vejle B95196305
Aarhus Fremad54005000
Sønderjyske32702103
Køge BK32702102
Ikast fS32281200
Randers FC21661100
B.9331233001
AC Horsens21150200
BK Frem1900010
AaB1900100
 19713.78681536340

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2008/2009vinterViking FKVejle BK 
2005/2006sommerAaBViking FK 
2002/2003sommerUdineseAaB 
2000/2001vinterAaBUdinese 
1997/1998sommerVarde IFAaB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5