Thomas Gaardsøe, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar4623.11.1979Danmark188 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2010/2011977401901106
2009/2010181.2900014401134
2001/2002436000400104
2000/2001201.2590213723018
1999/2000184902031533015
1998/199917450203142209
1997/1998639710331106
1996/199712600010000
  935.046534944912192

Karriere

 
Sæsoner8
Klubber2
 
Vundet41 (44%)
Uafgjort27 (29%)
Tabt25 (27%)
 
Debut11.06.97OB-AaB
Seneste kamp29.05.11RFC-EFB
 
Største sejr20.04.007-1
Største nederlag21.05.007-2
Straffespark 1 (0/1)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Brøndby IF94622340
Silkeborg IF104543520
FC København84413322
OB74362320
AGF84234130
Randers FC53691220
AB73203130
Sønderjyske52942120
FC Midtjylland52913020
Herfølge BK42872111
Lyngby BK52611311
FC Nordsjælland21801100
Vejle B51665001
Aarhus Fremad21631100
HB Køge21542000
Viborg FF51453110
Esbjerg fB31332100
B.931671000
 935.0464127255

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2012/2013sommerEsbjerg fB stoppet
2009/2010vinterAaBEsbjerg fB 
2009/2010sommer AaBefter pause
2001/2002sommerAaBIpswich Town 
1996/1997vinterRanders FCAaB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5