Morten Wieghorst, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar5525.02.1971Danmark191 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2004/20051041400464103
2003/2004252.0224324157032
2002/2003302.67410330016150
1992/199311885001012110
1991/1992241.599101867100
1991171.456001611200
  1179.050156102152018285

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber2
 
Vundet59 (50%)
Uafgjort33 (28%)
Tabt25 (21%)
 
Debut17.03.91IFS-LBK
Seneste kamp19.06.05BIF-FCN
 
Største sejr11.06.057-0
Største nederlag14.03.041-6
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AaB129747501
AGF119304612
OB96994411
BK Frem86514220
FC København96341352
Viborg FF75694211
Esbjerg fB75603310
Silkeborg IF75583041
FC Nordsjælland65055104
AB54382210
Brøndby IF64253120
Næstved BK64163120
FC Midtjylland64063121
B190353383110
Vejle B42763101
Køge BK32702010
Ikast fS21801010
Herfølge BK31663001
B19091551000
 1179.05059332515

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2005/2006sommerBrøndby IF stoppet
2002/2003sommerCelticBrøndby IF 
1992/1993sommerLyngby BKDundee FC 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5