Thomas Røll Larsen, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4912.03.1977Danmark184 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2008/2009151.1591013224019
2007/2008728101341000
2006/200711629206522012
2005/2006951600544000
2004/2005161.078111337000
2003/2004251.861622144000
2002/2003272.293542706000
2001/2002312.5868429232142
2000/2001322.8625732026026
1999/2000312.3492026554019
1998/1999281.9701022685019
1997/1998261.427101412103013
1996/1997291.2752010196000
1995/1996621210151000
  29320.49835192227161261150

Karriere

 
Sæsoner14
Klubber4
 
Vundet129 (44%)
Uafgjort97 (33%)
Tabt67 (23%)
 
Debut08.05.96FCK-SIF
Seneste kamp07.12.08VB-EFB
 
Største sejr17.03.026-0
Største nederlag13.08.001-7
Straffespark 7 (6/1)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Brøndby IF261.980411112
OB241.8678792
AGF271.74915758
AaB261.74211964
Viborg FF231.52910763
AB201.4579652
FC Midtjylland171.3827641
Esbjerg fB181.2609451
Lyngby BK181.14611614
Herfølge BK171.1276650
Vejle B169699431
FC København1594421031
FC Nordsjælland86405211
Silkeborg IF75126101
Sønderjyske54303200
Randers FC64112310
Aarhus Fremad42703100
B.9332382101
BK Frem21802002
Køge BK21672001
AC Horsens21550110
Hvidovre IF31452100
Ikast fS31291110
Næstved BK1690100
 29320.498129976735

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2008/2009vinterFC MidtjyllandViborg FF 
2008/2009vinterVejle BKFC Midtjyllandretur, leje
2007/2008vinterFC MidtjyllandVejle BKleje
2006/2007sommerFC KøbenhavnFC Midtjylland 
2006/2007sommerSilkeborg IFFC Københavnretur, leje
2005/2006vinterFC KøbenhavnSilkeborg IFleje
2005/2006sommerSilkeborg IFFC Københavnretur, leje
2004/2005vinterFC KøbenhavnSilkeborg IFleje
2001/2002sommerSilkeborg IFFC København 
1996/1997sommerTønder SFSilkeborg IF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8