Dennis Rommedahl, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane4822.07.1978Danmark179 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2012/2013282.06337253124017
2011/2012201.5423218210104
1996/1997171.0774015211000
1995/1996925000272000
  744.9321096014355021

Karriere

 
Sæsoner4
Klubber2
 
Vundet26 (35%)
Uafgjort24 (32%)
Tabt24 (32%)
 
Debut21.04.96LBK-VB
Seneste kamp20.05.13ACH-BIF
 
Største sejr28.07.966-1
Største nederlag02.12.123-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AGF74484121
AC Horsens54322121
Sønderjyske54281223
FC København84203230
FC Nordsjælland54062121
FC Midtjylland53740320
OB53492120
AaB52930320
Randers FC32681020
Silkeborg IF52532210
Esbjerg fB32450210
HB Køge32161200
Vejle B32080210
Lyngby BK21792001
Herfølge BK31411110
AB21382003
Brøndby IF2611010
Viborg FF1540100
Hvidovre IF1111000
Næstved BK181000
 744.93226242410

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2013/2014sommerBrøndby IFRKC Waalwijk 
2011/2012sommerOlympiakosBrøndby IF 
1996/1997vinterLyngby BKPSV Eindhoven 
1995/1996vinter Lyngby BKegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5