Denni Conteh, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber5114.08.1975Danmark180 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2005/200649300131106
2004/200514427303112104
2003/20041063732826000
2000/200113974521125104
1999/20001044220553106
1996/19971486640956106
1995/199624800020000
  673.4871743730235026

Karriere

 
Sæsoner7
Klubber6
 
Vundet18 (27%)
Uafgjort16 (24%)
Tabt33 (49%)
 
Debut10.11.95LBK-AaB
Seneste kamp18.09.05OB-SIF
 
Største sejr21.05.007-2
Største nederlag22.10.031-7
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AB43600130
FC København82980260
Lyngby BK42891212
AaB82882333
Viborg FF42742202
OB52702034
Herfølge BK52412120
AGF52322121
Brøndby IF32290122
FC Midtjylland42290130
Silkeborg IF52202031
Esbjerg fB41922020
Sønderjyske31752012
Randers FC2800200
Vejle B2561010
BK Frem1540010
 673.48718163317

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2006/2007sommerOBAB 
2006/2007sommerMolde FKOBretur, leje
2005/2006vinterOBMolde FKleje
2004/2005vinterFC NordsjællandOB 
2003/2004sommerSparta RotterdamFC Nordsjælland 
2000/2001sommerRC StrasbourgHerfølge BK 
2000/2001sommerViborg FFRC Strasbourgretur, leje
1999/2000vinterRC StrasbourgViborg FFleje
1996/1997sommerLyngby BKHvidovre IF 
1993/1994vinter Lyngby BKegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5