Marcus Younis, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Midtbane2103.07.2005Australien30.06.2029175 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2026/202710628129184018
2025/202623000020000
  12658129384018

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber1
 
Vundet6 (50%)
Uafgjort1 (8%)
Tabt5 (42%)
 
Debut21.09.25AGF-BIF
Seneste kamp11.10.26BIF-LBK
 
Største sejr28.09.255-1
Største nederlag06.09.260-3
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AGF21140110
FC København1770010
Silkeborg IF1711000
Sønderjyske1701000
FC Nordsjælland1640010
AC Horsens1621001
Randers FC1590010
FC Midtjylland1450010
Lyngby BK1451000
Viborg FF1451000
OB161000
 126586151

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2026/2027sommerMelbourne CityBrøndby IFretur, leje
2025/2026vinterBrøndby IFMelbourne Cityleje
2025/2026sommerWestern SydneyBrøndby IF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5