Jesper Hjorth, all-time

  Position Alder Født Land
 Midtbane5103.04.1975Danmark

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
1997/19981031500373000
1996/1997321.783402111172012
1995/1996169185012482131
1994/19953156002110119
  613.172903823294262

Karriere

 
Sæsoner4
Klubber1
 
Vundet21 (34%)
Uafgjort15 (25%)
Tabt25 (41%)
 
Debut15.10.94OB-LBK
Seneste kamp13.04.98OB-AaB
 
Største sejr20.10.966-0
Største nederlag31.07.964-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AaB74041423
Brøndby IF83722150
Vejle B63181140
AGF63122310
Viborg FF53055001
Lyngby BK62614021
Herfølge BK42602111
Silkeborg IF42261120
FC København41832112
Hvidovre IF31821021
AB41750130
Næstved BK1900100
Ikast fS1450010
Aarhus Fremad2390110
 613.1722115259

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
1998/1999sommerOBHerning Fremad 
1993/1994vinter OBegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5