Jesper Cornelius, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber2526.06.2001Danmark186 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2024/2025149151011311106
  149151011311106

Karriere

 
Sæsoner1
Klubber1
 
Vundet4 (29%)
Uafgjort5 (36%)
Tabt5 (36%)
 
Debut16.02.25FCM-LBK
Seneste kamp24.05.25LBK-AaB
 
Største sejr24.05.253-1
Største nederlag18.05.255-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Silkeborg IF32042011
Viborg FF21450200
AaB21281100
Vejle B21110020
FC Nordsjælland1901000
FC Midtjylland1830010
Brøndby IF1650100
Randers FC1560100
Sønderjyske1330010
 149154551

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2024/2025vinterHobro IKLyngby BK 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8