Jesper Cornelius, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber2526.06.2001Danmark186 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2024/2025149151011311106
  149151011311106

Karriere

 
Sæsoner1
Klubber1
 
Vundet4 (29%)
Uafgjort5 (36%)
Tabt5 (36%)
 
Debut16.02.25FCM-LBK
Seneste kamp24.05.25LBK-AaB
 
Største sejr27.04.252-0
Største nederlag18.05.255-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Silkeborg IF32042011
Viborg FF21450200
AaB21281100
Vejle B21110020
FC Nordsjælland1901000
FC Midtjylland1830010
Brøndby IF1650100
Randers FC1560100
Sønderjyske1330010
 149154551

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2024/2025vinterHobro IKLyngby BK 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5