Mikel Gogorza, all-time

  Position Alder Født Land Kontrakt Højde
 Angriber2027.09.2006Danmark31.12.2029186 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2025/2026238173081584017
2024/20252191733111011104
2023/202411200010106
  451.746631926196027

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber1
 
Vundet22 (49%)
Uafgjort13 (29%)
Tabt10 (22%)
 
Debut18.02.24BIF-FCM
Seneste kamp17.05.26FCM-BIF
 
Største sejr30.11.256-0
Største nederlag03.11.241-5
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AGF73383401
Brøndby IF62172041
FC Nordsjælland52093110
Vejle B31573001
Randers FC31482010
Sønderjyske51352120
FC København41201211
Viborg FF41050310
Silkeborg IF2962001
Lyngby BK2932000
OB1590100
FC Fredericia2581101
AaB1111000
 451.7462213106

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5