Yaya Bojang, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar2210.09.2004Gambia185 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2025/2026271.22101111636157
  271.22101111636157

Karriere

 
Sæsoner1
Klubber1
 
Vundet9 (33%)
Uafgjort6 (22%)
Tabt12 (44%)
 
Debut20.07.25FCM-OB
Seneste kamp17.05.26OB-VB
 
Største sejr02.11.252-4
Største nederlag18.08.251-5
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Randers FC41902200
FC Nordsjælland21801010
Silkeborg IF31800120
Brøndby IF21350020
Vejle B31190120
FC København3851110
Viborg FF2832000
FC Fredericia3743000
Sønderjyske1740010
FC Midtjylland2610110
AGF2400020
 271.22196120

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2026/2027sommerOBFC Alverca 
2023/2024vinterReal de BanjulOB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8