Emmanuel Yeboah, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber2325.02.2003Ghana188 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2024/2025144652031112010
2023/20241500010000
  154702031212010

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber2
 
Vundet3 (20%)
Uafgjort4 (27%)
Tabt8 (53%)
 
Debut05.05.24FCM-BIF
Seneste kamp01.12.24VB-FCM
 
Største sejr27.10.242-0
Største nederlag15.09.240-5
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Midtjylland2950020
Randers FC1900010
FC København2800020
Sønderjyske2590110
Viborg FF2530112
Lyngby BK2382000
AaB2300200
Vejle B1171000
AGF180010
 154703482

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2026/2027sommerBrøndby IFCorvinul Hunedoara 
2026/2027sommerHalmstads BKBrøndby IFretur, leje
2025/2026sommerBrøndby IFHalmstads BKleje
2025/2026sommerVejle BKBrøndby IFretur, leje
2024/2025sommerBrøndby IFVejle BKleje
2023/2024sommerCFR ClujBrøndby IF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8