Adam Andersson, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar2911.11.1996Sverige178 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2024/20251036200280208
2022/2023261.824131974000
  362.1861321154208

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber2
 
Vundet11 (31%)
Uafgjort13 (36%)
Tabt12 (33%)
 
Debut15.07.22FCM-RFC
Seneste kamp24.05.25LBK-AaB
 
Største sejr23.04.230-4
Største nederlag04.11.225-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Viborg FF43151210
Brøndby IF52581220
FC København42102110
FC Midtjylland32000211
Lyngby BK21802000
AC Horsens21801010
AGF31670120
Silkeborg IF31572010
OB21440200
FC Nordsjælland21200110
AaB31202100
Vejle B21010020
Randers FC1340100
 362.1861113121

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2024/2025vinterRosenborgLyngby BK 
2023/2024sommerRanders FCRosenborgretur, leje
2022/2023sommerRosenborgRanders FCleje
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5