René Tengstedt, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane5002.01.1976Danmark188 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2000/2001213700202106
1999/2000155370041143016
1995/1996221.00920139123018
1994/1995836300352106
1993/199421310020000
  492.059302227208046

Karriere

 
Sæsoner5
Klubber3
 
Vundet18 (37%)
Uafgjort11 (22%)
Tabt20 (41%)
 
Debut28.11.93VFF-FCK
Seneste kamp26.11.00LBK-AB
 
Største sejr28.11.932-7
Største nederlag23.05.960-4
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AaB93264140
Silkeborg IF62791141
OB72563310
Viborg FF42043101
AB31651110
AGF31431020
Ikast fS21360110
Lyngby BK21351010
Herfølge BK31291020
FC København31070211
Brøndby IF2680020
Vejle B2422000
Næstved BK2410110
Esbjerg fB1281000
 492.0591811203

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2000/2001vinterLyngby BKFremad Amager 
1999/2000sommerFortuna DüsseldorfLyngby BK 
1996/1997sommerFC KøbenhavnFortuna Düsseldorf 
1996/1997sommerNæstved BKFC Københavnretur, leje
1995/1996vinterFC KøbenhavnNæstved BKleje
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5