Milan Makaric, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber3104.10.1995Serbien185 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2022/2023730101434104
2021/2022301.83884255242012
  372.13985298283016

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber1
 
Vundet15 (41%)
Uafgjort5 (14%)
Tabt17 (46%)
 
Debut24.07.21AaB-FCM
Seneste kamp11.09.22AaB-LBK
 
Største sejr03.10.214-0
Største nederlag27.02.221-4
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Randers FC53791314
FC Midtjylland52432030
Silkeborg IF52260140
Brøndby IF52143021
FC København41950040
Viborg FF31771021
Sønderjyske21522001
OB21462001
AGF21341010
FC Nordsjælland21342000
Vejle B1801000
Lyngby BK1590100
 372.139155178

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2024/2025sommerAaBHapoel Tel Aviv 
2023/2024sommerRadnikAaBretur, leje
2022/2023vinterAaBRadnikleje
2021/2022sommerRadnikAaB 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5