Valdemar Lund, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar2328.05.2003Danmark193 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2025/2026181.4250017173014
2023/2024538510320106
2022/2023191.2681014555031
2021/202232100030000
  453.099203411129051

Karriere

 
Sæsoner4
Klubber2
 
Vundet19 (42%)
Uafgjort11 (24%)
Tabt15 (33%)
 
Debut31.10.21FCK-VB
Seneste kamp17.05.26OB-VB
 
Største sejr05.03.237-0
Største nederlag19.10.255-1
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Randers FC85592241
Brøndby IF53403110
AGF43351120
OB32702100
FC Midtjylland32700120
Silkeborg IF32450120
Lyngby BK32253001
FC Nordsjælland42151210
Viborg FF21502000
FC København21350020
FC Fredericia21220110
Hvidovre IF1901000
Sønderjyske1600100
Vejle B2552000
AC Horsens1181000
AaB1101000
 453.0991911152

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2026/2027sommerVejle BKMolde FKretur, leje
2025/2026sommerMolde FKVejle BKleje
2023/2024vinterFC KøbenhavnMolde FK 
2021/2022sommer FC Københavnegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5