Marius Elvius, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Forsvar2401.06.2002Danmark185 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2025/202621600020000
2024/2025211.0050181322010
2023/2024281.33901131553148
2021/202224811020104
  532.40813213276162

Karriere

 
Sæsoner4
Klubber1
 
Vundet14 (26%)
Uafgjort11 (21%)
Tabt28 (53%)
 
Debut15.05.22FCN-VB
Seneste kamp01.08.25VB-OB
 
Største sejr01.08.254-0
Største nederlag15.09.240-5
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Viborg FF63361230
Lyngby BK73324210
FC Nordsjælland53000140
Randers FC52760140
FC København31830030
Silkeborg IF51771130
FC Midtjylland41590040
Hvidovre IF41452110
OB51215001
Sønderjyske21140020
AaB2990200
Brøndby IF1900010
AGF4761120
 532.4081411281

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2025/2026sommerVejle BKHvidovre IF 
2021/2022vinterHB KøgeVejle BK 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5