Alexander Brunst, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Målmand3107.07.1995Tyskland195 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2021/2022211.890002100000
2020/2021191.710001900206
  403.600004000206

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber1
 
Vundet9 (23%)
Uafgjort15 (38%)
Tabt16 (40%)
 
Debut20.12.20LBK-VB
Seneste kamp15.05.22FCN-VB
 
Største sejr22.04.213-0
Største nederlag29.08.210-4
Straffespark 8 (1/7)

Modstandere

Hold K Min V U T Mål ind CS
Sønderjyske654030372
OB545031143
AaB545002361
AGF436022023
FC Nordsjælland436002271
Lyngby BK327003022
Viborg FF327002160
AC Horsens327012032
Brøndby IF218001140
FC København218000260
Silkeborg IF19000130
FC Midtjylland19000140
Randers FC19000120
 403.600915165614

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2020/2021sommerFC MagdeburgVejle BK 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8