Anders Klynge, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane2614.10.2000Danmark175 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2024/2025181.213171446106
2023/2024282.3332528013106
2022/2023292.33614281154020
2021/2022311.85323201114000
2019/2020625301151106
  1127.9886209121497038

Karriere

 
Sæsoner5
Klubber2
 
Vundet44 (39%)
Uafgjort25 (22%)
Tabt43 (38%)
 
Debut22.06.20LBK-OB
Seneste kamp24.05.25SIF-VFF
 
Største sejr31.10.210-6
Største nederlag18.02.240-3
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AaB118338211
Brøndby IF107932350
Lyngby BK107904240
FC Midtjylland117822273
FC København107572260
Randers FC106464240
Viborg FF95654050
AGF75251420
FC Nordsjælland74714120
Vejle B74674121
OB74381421
Sønderjyske74244210
AC Horsens32562010
Hvidovre IF21512000
Silkeborg IF1900010
 1127.9884425436

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2025/2026sommerSilkeborg IFFK Bodö/Glimt 
2020/2021sommerOBSilkeborg IF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5