Michael Santos, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber3313.03.1993Uruguay174 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2019/2020231.5157016783012
  231.5157016783012

Karriere

 
Sæsoner1
Klubber1
 
Vundet13 (57%)
Uafgjort4 (17%)
Tabt6 (26%)
 
Debut25.08.19FCK-FCN
Seneste kamp21.06.20BIF-FCK
 
Største sejr03.11.193-0
Største nederlag10.11.194-1
Straffespark 1 (1/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AaB32382012
Hobro IK21801011
Silkeborg IF21801101
Esbjerg fB21471012
FC Midtjylland21430110
Brøndby IF31381110
AC Horsens1900010
OB1901000
Sønderjyske1901001
FC Nordsjælland3882100
AGF1741000
Lyngby BK1301000
Randers FC1271000
 231.51513467

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2020/2021vinterFC København ophævet
2020/2021vinterCD LeganésFC Københavnretur, leje
2020/2021sommerFC KøbenhavnCD Leganésleje
2019/2020sommerMálaga CFFC København 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5