William Eskelinen, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Målmand3003.09.1996Sverige192 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2020/2021436000400103
2019/2020282.475002801209
  322.8350032013012

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber1
 
Vundet18 (56%)
Uafgjort7 (22%)
Tabt7 (22%)
 
Debut28.07.19AGF-FCM
Seneste kamp11.04.21AGF-FCM
 
Største sejr25.08.190-3
Største nederlag26.06.201-4
Straffespark 3 (0/3)

Modstandere

Hold K Min V U T Mål ind CS
FC Midtjylland545030291
Brøndby IF436021122
FC Nordsjælland327021021
AaB327010270
Lyngby BK218001130
OB218020021
AC Horsens218020011
Randers FC218002020
FC København218020021
Sønderjyske218011021
Esbjerg fB213520010
Hobro IK19001001
Vejle B19010020
Silkeborg IF19000120
 322.8351877379

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2021/2022vinterAGFÖrebro SK 
2019/2020sommerGIF SundsvallAGF 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8