Marco Rojas, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber3405.11.1991New Zealand168 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2019/2020191.2412215410106
2018/20191164111652000
  301.8823321912106

Karriere

 
Sæsoner2
Klubber1
 
Vundet8 (27%)
Uafgjort8 (27%)
Tabt14 (47%)
 
Debut09.02.19VB-SJF
Seneste kamp15.12.19ACH-SJF
 
Største sejr03.03.193-0
Største nederlag03.11.193-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
Randers FC52942121
Vejle B32121021
AaB31900120
AGF21710020
Esbjerg fB21452000
AC Horsens41411210
FC København21410020
Lyngby BK2961100
Brøndby IF1901000
FC Nordsjælland1900010
Silkeborg IF1900101
FC Midtjylland2850020
Hobro IK1690100
OB1680100
 301.88288143

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2019/2020vinterSønderjyske kontraktudløb
2018/2019vinterHeerenveenSønderjyske 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5