Marvin Egho, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber3209.05.1994Østrig188 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2023/2024948801544000
2022/2023281.76160208144022
2021/20221052310645106
2020/2021312.31552274154022
2019/2020302.4218628295025
2018/2019281.84673226134018
  1369.3542712108286018093

Karriere

 
Sæsoner6
Klubber1
 
Vundet49 (36%)
Uafgjort37 (27%)
Tabt50 (37%)
 
Debut02.09.18RFC-AaB
Seneste kamp24.09.23RFC-AGF
 
Største sejr23.04.230-4
Største nederlag13.08.230-5
Straffespark 4 (2/2)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AGF151.0815641
FC København128204174
Brøndby IF127832372
OB117812541
FC Nordsjælland127641383
AC Horsens97206124
Sønderjyske96554233
AaB106444511
FC Midtjylland85470441
Lyngby BK64493031
Vejle B64265102
Viborg FF63993120
Hobro IK63774112
Vendsyssel FF43052200
Silkeborg IF52932122
Esbjerg fB42812020
Hvidovre IF1290100
 1369.35449375027

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2024/2025sommerRanders FCAC Horsens 
2018/2019sommerSpartak TrnavaRanders FC 
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 11 8 1 2 25-11 25
2. FC Midtjylland 11 7 4 0 21-11 25
3. Viborg FF 11 6 2 3 18-10 20
4. FC Nordsjælland 11 5 4 2 17-13 19
5. Brøndby IF 11 5 1 5 18-19 16
6. AC Horsens 11 3 4 4 18-19 13
7. OB 11 3 4 4 10-15 13
8. Silkeborg IF 11 2 5 4 15-19 11
9. Randers FC 11 3 2 6 11-16 11
10. AGF 11 1 6 4 15-18 9
11. Sønderjyske 11 2 2 7 16-24 8
12. Lyngby BK 11 1 5 5 15-24 8