Mikkel Kaufmann, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Angriber2503.01.2001Danmark190 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2020/2021154421131223137
2019/2020322.0028125716103
2018/2019828810261106
  552.7321023025195146

Karriere

 
Sæsoner3
Klubber2
 
Vundet17 (31%)
Uafgjort15 (27%)
Tabt23 (42%)
 
Debut06.08.18VEN-AaB
Seneste kamp24.05.21RFC-FCK
 
Største sejr26.08.190-5
Største nederlag08.11.204-0
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
AGF83843050
Randers FC63361144
FC Nordsjælland63262221
FC Midtjylland52300140
OB41951210
AC Horsens31901110
Brøndby IF41800220
Hobro IK31671201
Silkeborg IF21521101
Sønderjyske21521102
Esbjerg fB31061021
FC København1901000
Lyngby BK2821010
AaB3652010
Vejle B1450100
Vendsyssel FF2321100
 552.73217152310

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2023/2024sommerFC KøbenhavnUnion Berlin 
2023/2024sommerKarlsruher SCFC Københavnretur, leje
2022/2023sommerFC KøbenhavnKarlsruher SCleje
2022/2023sommerHamburger SVFC Københavnretur, leje
2021/2022sommerFC KøbenhavnHamburger SVleje
2019/2020vinterAaBFC København 
2019/2020sommer AaBegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. AGF 10 1 5 4 14-17 8
11. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
12. Sønderjyske 10 1 2 7 12-24 5