Morten Frendrup, all-time

  Position Alder Født Land Højde
 Midtbane2507.04.2001Danmark180 cm

Sæsoner

Sæson Hold K Min M A Start Ind Ud Gul Rød Straf
2021/2022151.204201323106
2020/2021312.36702301122238
2019/2020261.7600019737032
2018/201932400030000
2017/201833200030106
  785.3872262161811282

Karriere

 
Sæsoner5
Klubber1
 
Vundet43 (55%)
Uafgjort16 (21%)
Tabt19 (24%)
 
Debut11.02.18LBK-BIF
Seneste kamp28.11.21BIF-RFC
 
Største sejr25.02.186-1
Største nederlag11.04.211-3
Straffespark 0 (0/0)

Modstandere

Hold K Min V U T M
FC Midtjylland107594240
FC København107504241
FC Nordsjælland95597110
AGF75122320
Randers FC74784210
AaB64501140
OB64375101
Vejle B42813100
Lyngby BK52765000
Silkeborg IF21801100
Sønderjyske31782010
Viborg FF21781100
AC Horsens31542010
Hobro IK1900100
Esbjerg fB2801010
FC Helsingør1251000
 785.3874316192

Transfers til og fra superligaen

Sæson Vindue Fra Til Type
2021/2022vinterBrøndby IFGenoa 
2018/2019sommer Brøndby IFegne rækker
 
Stilling
K V U T Mål P
1. FC København 10 8 0 2 24-10 24
2. FC Midtjylland 10 6 4 0 19-10 22
3. Viborg FF 10 6 2 2 17-8 20
4. FC Nordsjælland 10 5 3 2 14-10 18
5. Brøndby IF 10 5 1 4 17-17 16
6. AC Horsens 10 3 3 4 18-19 12
7. Silkeborg IF 10 2 5 3 15-15 11
8. Randers FC 10 3 1 6 11-16 10
9. OB 10 2 4 4 8-14 10
10. Lyngby BK 10 1 4 5 12-21 7
11. AGF 9 0 5 4 11-17 5
12. Sønderjyske 9 1 2 6 12-21 5